Wednesday, December 9, 2015

Co s nimi bude ? A co s námi ?


  • Je úplně iluzorní věřit, že přicházející lidé se někdy vrátí do svých původních vlastí. Islámská válka na Blízkém Východě a v Africe potrvá ještě dlouho, roky, možná desetiletí. A emigrant, který v nové zemí žije mnoho let, se nevrátí. Znamenalo by to pro něj novou emigraci.
  • Imigranti v Evropě vytvoří gheta. Není možné aby k tomu nedošlo. Pravděpodobně nikdy v historii tomu nebylo jinak - každá výrazná menšina má silnou tendenci usídlit se na stejném místě, mezi svými.
  • Kultura se mění nesmírně pomalu, každá netriviální změna trvá mnoho generací. Přistěhovalci se, ve své drtivé většině, nezmění. Díky všeobecnému rozšíření internetu a satelitní televize, a také kvůli současné politice, kdy imigranti jsou všemožně podporovaní v hrdosti na svůj cizí původ, nevyhnutelně vzniknou oblasti, které sice budou fyzicky v Evropě, ale kulturně budou patřit do islámského světa (dar al-islám). Jistěže někteří tomuto údělu uniknou. Většina ale v tom vězení zůstane.
  • Muslimská gheta se vyznačují výrazně horšími sociálními podmínkami. A to navzdory tlustým penězovodům, které obvykle do těchto oblastí vedou. Nezaměstnanost je tam skoro vždy zhruba dvakrát větší než na zbývajícím území. Není žádný důvod doufat, že by tomu s novými imigranty bylo jinak.
  • Vnitřní konflikty islámského světa nezmizí, mají příliš hluboké kořeny. Války, zuřící v celém pásmu od Blízkého východu až k africkým břehům Atlantiku, budou trvat minimálně po dobu našich životů. Není pravdou, že IS, Boko Hárám, Taliban, Al Quaida, Al Nusra, a mnoho dalších jsou jen tlupy gangsterů terorizující obyvatelstvo. Tito lidé mají nezanedbatelnou podporu lidí, které ovládají. Eliminace těchto skupin vyřeší jenom málo. A i když "padnou všici", vstanou noví bojovníci. Kvůli úzkým vztahům islámských enkláv v Evropě s původní vlastí se islámská "třicetiletá válka" povede i na Evropské půdě, byt s menší intenzitou.
  • Složitá sociální situace a interní konflikty spolu s vědomím vlastní nadřazenosti, vlastní celému islámu, povedou k radikalizaci výrazně části muslimské imigrace. Jednou z nejvýraznějších vlastnosti islámu je jeho primitivnost (islámští "učenci" ji nazývají jednoduchostí), která ho činí zvláště přitažlivým pro frustrované primitivy, kteři hledají ideologické zdůvodnění své nenávisti k okolnímu světu.
Vůbec nejde o přicházejícími teroristy. Ty dokážeme odhalit, zvládnout a zlikvidovat. Ostatně terorismu v Evropě máme už po staletí. Také nejde o ekonomickou stránku imigrace. Poměr náklady-zisk je u imigrantů zhruba vyrovnaný a Evropa je dostatečně ekonomická silná, aby dokázala případné ekonomické problémy zvládnout.

Zásadní problém je v tom, že i když imigranti přicházejí s těmi nejlepšími úmysly, i když prchají před válkou a krveprolitím, postupně vytvoří parallelni společnost, výrazně se odlišující od tradiční evropské populace, nesdílející její kulturu a do značně míry ji nenávidějící. A to na velice dlouhou dobu, z hlediska lidského života navždy. Evropa se nezvratné změní, ale pokud v sobě najde dost sil, může přežít.

No comments:

Post a Comment